• ایمیل: .

  • تلفکس : 34477004-041

  • تلفن: 34477004-041
  • فکس: 89773114-021
0 آیتم

نرم افزار محاسبه شارژ کوره

نرم افزار MeltCalc


نرم افزار محاسبه شارژ کوره در واحد تحقیق و توسعه شرکت ساتکو و با همکاری تیم برنامه نویسی MRPD تهیه شده است

قابلیت های این نرم افزار به شرح ذیل می باشد

یک- محاسبه شارژ مواد اولیه جهت دستیابی به آنالیز

کاربران این نرم افزار می توانند با استفاده از این نرم افزار به سادگی مقدار مواد آلیاژی مورد نیاز برای تهیه مذاب با استاندارد مشخص شده را محاسبه نمایند. این عمل با دقت بالا و کمتر از 5 ثانیه انجام شده و نتیجه به صورت مناسب نمایش داده می شود.

دو - قابلیت تعریف هر نوع قراضه صنعتی و استاندارد

با توجه به اینکه هر مجموعه ریخته گری از چندین نوع قراضه مختلف بر حسب نوع استاندارد آلیاژی استفاده می نمایند، این امکان در نرم افزار MeltCalc قرار داده شده است که کاربر به آسانی بتواند قراضه های مورد نظر خود را با نام دلخواه و آنالیز شیمیایی مشخص تعریف نماید.

سه - قابلیت تعریف نسبت قراضه به برگشتی کارگاه

با توجه به اینکه بسیاری از کارگاه های ریخته گری از نسبت های مشخصی برای شارژ قراضه دید و قراضه برگشتی کارگاه استفاده می نمایند، در این نرم افزار شرایط لازم برای این نوع محاسبه در نظر گرفته شده است.

چهار - قابلیت پرینت مخصوص کارگاه، مهندسی و بایگانی محاسبات

نتای محاسبات را میتوانید در سه فرمت مختلف جهت بایگانی و ارسال به واحد های مختلف پرینت نمایید. همچنین می توانید نتایج را به صورت خروجی فایل اکسل دریافت نمایید.

پنج - امکان اعمال تغییرات دستی در نتایج نهایی

کاربر این نرم افزار می تواند نتایج محاسباتی نرم افزار را با تغییر دادن مقادیر مواد آلیاژی به صورت دستی تغییر داده و نتیجه را به دلخواه خود ایجاد نماید. استفاده از این دستور برای کاربرانی که تجربه فنی کافی در مورد فرآیند تهیه مذاب دارند توصیه می شود.

شش - امکان افزودن استانداردهای مورد نظر کاربر در برنامه

به صورت پیش فرض تعدادی از استانداردهای رایج در نرم افزار تعبیه شده است. کاربران می توانند براساس شرایط کاری خود استاندارد های مختلفی را در نرم افزار تعریف نمایند.

هفت - امکان افزودن آنالیز مواد مصرفی مذاب در برنامه

با توجه به گستره وسیع مواد آلیاژی و مصرفی مذاب، این امکان در نظر گرفته شده است که کاربر به راحتی بتواند مواد آلیاژی مختلف را با نام های دلخواه خود در نرم افزار بیفزاید و از ان مواد در محاسبات خود استفاده نماید.

هشت - امکان محاسبه مقدار مواد افزودنی داخل پاتیل

در این نرم افزار امکان محاسبه مواد افزودنی به پاتیل نیز لحاظ شده است. کافی است برای انجام این نوع محاسبه استاندارد قطعه نهایی را جهت محاسبه انتخاب نمایید.

نه - امکان محاسبه برای آلیاژهای پایه آهن، الومینیم و مس

این نرم افزار برای سه پایه آلیاژی آهنی، آلومینیمی و مس نوشته شده است. کلیه آلیاژهای این سه گروه قابل محاسبه می باشند.

ده - امکان محاسبه آنالیز کوره بدون نیاز به کوانتومتر

با توجه به تکرارپذیری بالای محاسبات این نرم افزار، در صورتی که کالیبراسیون مناسب اولیه نرم افزار با کوانتومتر انجام شود؛ به راحتی می توانید بدون اینکه مدام از کوانتومتر استفاده نمایید محاسبات ترکیب شیمیایی مذاب را انجام دهید. این امر سبب کاهش استهلاک کوانتومتر و هزینه های مربوطه خواهد شد. توصیه می شود برای این کار حتما از مستند سازی کامل استفاده نمایید.

یازده - محاسبه شارژ کوره براساس ظرفیت کوره و آنالیز کف کوره

محاسبات در این نرم افزار براساس ظرفیت کوره و یا مقدار مذابی که قصد دارید تهیه نمایید انجام می شود. در صورتی که بخشی از مذاب در کف کوره باشد می توانید این مقدار مذاب را نیز در محاسبات خود وارد نمایید.

دوازده - محاسبه جدول شارژ کوره با در نظر گرفتن جوانه زا

در صورتی که در فرآیند تهیه مذاب و تولید قطعه از مواد افزودنی در مقادیر مشخص استفاده می نمایید، می توانید از این امکان استفاده نمایید. نرم افزار به شما این امکان را می دهد که با درنظر گرفتن مقدار مشخصی از جوانه زا و یا مواد مشابه محاسبات خود را انجام دهید.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر با واحد فروش و پشتیبانی در تماس باشید:
واحد فروش و پشتیبانی فنی: 0251 3475 041
فکس: 3114 8977 021
ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید